brussels

brussels

Spotkałam trzy tygodnie temu na ulicy Grodzkiej w Krakowie młodego chłopaka. Stał z dziewczyną wtuloną w jego skórzaną kurtkę. Wywiązała się krótka, spontaniczna rozmowa. Zwykle takich rzeczy nie robię, ale coś mnie tknęło, i na koniec rozmowy zapytałem z ciekawości: Jakbyś wiedział, żeby Bóg spełni Twoje jedno życzenie, tak od zaraz, pstryk i masz, to o co byś poprosił?

O dziwo – bez sekundy zawahania – w oczach chłopaka była już gotowa odpowiedź. Ja sam pewnie potrzebowałbym chwili zastanowienia. Słucham z zainteresowaniem. Mówi, że chciałby zmienić ustrój polityczny w tym kraju. Whaaaat? -pomyślałem, kiwając twierdząco głową i robiąc mądrą minę. Nie czuję się w tym kraju wolny, to mi bardzo przeszkadza – kontynuował.

Po tonie wypowiedzi dało się odczuć, że jest to prawdziwy ciężar dla niego. Zapytałem więc czy wie, że można być człowiekiem wolnym, bez względu na ustrój polityczny i inne zewnętrzne czynniki? Nie dowierzał. Nie słyszał nigdy o takiej możliwości.

Wolność Bożego dziecka jest jedną z najcudowniejszych rzeczy, którą od Boga dostaję. Dziecko wie, że Tata się opiekuje, więc może hasać, włazić pod koła pancernego samochodu, uśmiechać się do uzbrojonych żołnierzy stojących przy każdej stacji metra. Może zachować spokój. Nie chodzi o bagatelizowanie zagrożeń, ale właściwy do nich dystans. Dzięki wolności, którą daje bycie dzieckiem.

Ga 5,1

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s