nowe

_20170122_144539

Wczoraj miałem zaszczyt być na ślubie moich przyjaciół. Bardzo lubię śluby. W takim momencie wyraźnie widać, że Bóg czyni wszystko nowe. Wszystko. Całkiem nowe. Drugim takim momentem jest dla mnie chrzest, choć przez większość swojego życia nie zauważałem przełomowej nowości, która się tam wydarza.

Dziś opadły już emocje. Zostały zakwasy i spokojna, głęboka radość. Wspominając wczorajszy dzień, trochę paradoksalnie, wrócił do mnie zachwyt nad czymś, co od dłuższego czasu we mnie siedzi.

Kocham w Bogu to, że On zazwyczaj nie potrzebuje żadnej wielkiej uroczystości, żeby uczynić w moim życiu wszystko nowe. Nie potrzebuje noworocznych fajerwerków, wzniosłych momentów, długich przygotowań.

Wystarcza Mu bardzo niewiele.

Na przykład kawałek białego obrusu. Do tego miligramowy opłatek, kilka kropel wina, jedna kropla wody – i jest. Przychodzi. We własnej osobie. Dzień po dniu. Daje się przyjąć w niepojętej bliskości. Daje wszystko. Wszystko czyni nowe. Tak po prostu.

Innym razem potrzebuje kawałka drewna pachnącego starością. Potrzebuje drewnianej kratki konfesjonału i dwóch kolan, na które padnie przed Nim to, co stare. Wtedy kilkoma słowami, które zawsze brzmią tak samo, czyni wszystko nowe. Wszystko czyste. Usprawiedliwione. Tak po prostu.

A kiedy ja w mojej upartości czy lenistwie, ominę nawet biały obrus i drewnianą kratę, to Jemu wystarczy kawałek zabrudzonego, ale tęskniącego serca. Wystarczy choć odrobina tęsknoty i moje pragnienie przyjdź. W głowie się nie mieści, że tyle Mu wystarcza, żeby otworzyć oczy, dać nową szansę, wyprowadzić z błota, tchnąć życie.

Oto czyni wszystko nowe. Tak po prostu. I jak tu Go nie kochać.

iz 43.19


Oto Ja dokonuję rzeczy nowej:
pojawia się właśnie.
Czyż jej nie poznajecie?

Jedna myśl w temacie “nowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s