Nocny rok

photo of starry night

Rok 2020.

Niewyspanie, pobolewająca głowa, depresyjna pogoda. Po pierwszym poranku Nowego Roku budzi się we mnie pewne podejrzenie, że ów rok nie przyniesie samych sukcesów, nieustającego szczęścia, radości i spełnienia marzeń. Nie żebym sobie i Wam tego nie życzył.

Niemniej wewnętrzna intuicja oraz skromne 32 roki życia podpowiadają mi, że w szeregi sporadycznych sukcesów wkradnie się niemała liczba porażek, radość będzie kontynuowała swój zawrotny taniec z przygnębieniem, a lista marzeń i postanowień szybko zagubi się pod stertą spraw z napisem „pilne” pozostawiając w nas głęboki niedosyt.

Zapadnie niejedna noc. Życzę zatem sobie i Wam byśmy w nadchodzącym roku cierpliwie uczyli się być ludźmi nocy. Myślę dziś o dwóch szczególnych nocach.

Pierwsza z nich, to noc bezdomności. Tułali się od domu do domu, ale nikt ich nie przyjął. Noc zimnej groty i samotności. Noc, w której przychodzi na świat jego Światłość. W te noce kiedy nie będziemy się mieli gdzie podziać, kiedy doświadczymy odrzucenia, zamkniętych drzwi od najbliższych, a może nawet ciężko będzie nam wytrzymać ze sobą samym, niech wtedy „sercami naszymi rządzi pokój Chrystusowy, do którego zostaliśmy wezwani”.

Druga noc, to noc bezsensu. Nietrafionych oczekiwań. Miał być triumf, a jest pusta grota i odsunięty kamień. Miała być miłość i happy end, a jest zagubienie i niepewność. Tamtej nocy Jezus zszedł na dno Szeolu. Gdy świat wstrzymywał oddech On ogłaszał wieczne zwycięstwo. W te noce kiedy doświadczymy przejmującej pustki, wytężajmy słuch, by usłyszeć Jego zwycięski głos, „by Słowo Chrystusa zamieszkało w nas z całym swym bogactwem”.


kol 3.15-16

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s