Niezbadany

Dziś Łazarz wstaje z grobu. Dziś Jezus wzrusza się głęboko i płacze. Nie dają spokoju pytania: Dlaczego Jezus zwlekał? Dlaczego nie przyszedł wcześniej, by uzdrowić przyjaciela? Czy Ten, który otworzył oczy niewidomemu, nie mógł sprawić, by on nie umarł? Jezus odpowiada stanowczo: Choroba ta nie zmierza ku śmierci, ale ku chwale Bożej.

Tydzień temu Jezus uzdrowił niewidomego od urodzenia. Od wieków nie słyszano, by ktoś dokonał czegoś podobnego. Kiedy pytano Jezusa czy ślepota jest skutkiem grzechu niewidomego czy jego rodziców, On odpowiedział równie stanowczo: stało się tak, aby objawiły się na nim sprawy Boże.

Śmierć, ślepota, choroba wywołują we mnie pytania. Ważne, abym umiał przyjąć Jezusową odpowiedź, która przekracza mój horyzont. Jezus zapewnia, że w tych sytuacjach objawią się wielkie sprawy Boże, że to wszystko nie zmierza ku śmierci, ale ku Jego chwale.

Trzeba po raz kolejny rzucić się przepaść Bożej miłości ufając, że On widzi dalej, może więcej i wie lepiej.

Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi! Kto bowiem poznał myśl Pana, albo kto był Jego doradcą? Lub kto Go pierwszy obdarował, aby nawzajem otrzymać odpłatę? Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego jest wszystko. Jemu chwała na wieki!

rz 11 33-36

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s