Droga nieznana

Jezus wziął ze sobą Piotra, Jakuba i Jana.

Zwykle to uczniowie wybierali nauczyciela, zabiegali, by dostać się pod skrzydła mistrza. Rabbi z Nazaretu sam wybiera swoich uczniów, gdy ci są jeszcze grzesznikami. Wybiera tych, których sam chce i zabiera ze sobą w drogę.

W Wielkim Poście jaśniej widzę, że droga za Jezusem, to droga w nieznane. Owszem, na horyzoncie widać chwałę, jej promienie dostrzegam również pod swoimi stopami, ale ścieżka między miejscem, w którym stoję, a miejscem, do którego idę jest zakryta.

Piotr, Jakub i Jan porwani Bożym światłem nie wiedzieli jak będzie wyglądała ich podróż. Jezus prowadził ich zarówno przez blask Taboru, jak i przez mrok Getsemani. Jednego dnia rozmnażali chleb dla tysięcy głodnych ludzi, by za kilka godzin drżeć o życie na wzburzonym jeziorze.

Poszli, bo Jezus wziął ich ze sobą.


„Iść bowiem za Zbawicielem znaczy tyle samo, co mieć udział w zbawieniu, podobnie jak iść za światłem, to tyle samo, co być zanurzonym w świetle. Ci, którzy chodzą w świetle, nie oświecają przecież światła, lecz światło ich oświeca i opromienia. Oni sami nic nie przydają światłu, otrzymują zaś od niego to dobrodziejstwo, że poruszają się w jego blasku. (…) Tym, którzy idą za Nim i służą Mu, Bóg daje życie, niezniszczalność i wieczną chwałę”.

św. Ireneusz z Lyonu

Sprawię, że niewidomi pójdą po nieznanej drodze, powiodę ich ścieżkami, których nie znają, ciemności zmienię przed nimi w światło, a wyboiste miejsca w równinę.

Izajasz 42.16

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s