Kościół z nieba czy od ludzi?

Wczoraj, razem z trzema braćmi, zakończyliśmy tygodniową pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę 👣

Doszliśmy z pomocą kilku litrów kawy tęskniąc za tymi, którzy nie mogli z nami w tym roku wyruszyć.

Odwiedzając wiele parafii i wsłuchując się w głos księży doświadczyłem Kościoła w jego dzisiejszym stanie: poszatkowanego przez covida, przybitego kryzysem, próbującego podnieść się i odbudować zaufanie wśród wiernych. Doświadczyłem Kościoła w znacznej mierze bezradnego, ale jednocześnie modlącego się i gotowego na zmiany. Kościoła szukającego Jezusa przemawiającego dzisiaj.

Podczas jednej z kolacji proboszcz po przedstawieniu sytuacji w parafii i nowych pomysłów na ożywienie wiary parafian powiedział: „Zbyt często zapominamy, że to Jezus jest najważniejszym ewangelizatorem. Tylko On ma siłę przyciągnąć nas do siebie”.

W niedzielnej ewangelii Żydzi szemrali przeciwko Jezusowi pytając: Jakżeż może On teraz mówić: Z nieba zstąpiłem? Patrząc na Kościół – Ciało Chrystusa – i mnie nierzadko niepokoi pytanie: Czy jest w nim jeszcze boska cząstka? Pochodzi z nieba czy od ludzi?

Jestem przekonany, że tylko bliskość Jezusa pozwala widzieć w Kościele Jego ciało, wspólnotę nie z tego świata, która pielgrzymując przez ten świat doświadcza tak szczęścia jak i grzechu. Spotykanie Jezusa pozwala na nowo podnosić wzrok i mieć oczy utkwione tam, w górze, w twarzy Zbawiciela i Głowy Kościoła.

Dzięki za kolejną wspólną drogę. Miejcie się najlepiej. Wspierajcie swoich proboszczów i wikarych, choć wiem, że często nie jest lekko. Dajmy się przyciągnąć Jezusowi. Odbudujmy Kościół.

Jego Kościół.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s